Лични алати
Пријави се
Трага: Дома Настани Покана за предавање Early Signals/Future Scenarios: Visualizing possible futures од Leslie Shannon (Nokia Head of Ecosystem and Trend Scouting)

Покана за предавање Early Signals/Future Scenarios: Visualizing possible futures од Leslie Shannon (Nokia Head of Ecosystem and Trend Scouting)

кога 10.04.2019.
од 14:00 до 16:00
Додај настан во календар вКал (vCal)
иКал (iCal)

NokiaFEITTrendsposter20190410v11.jpg

Во рамките на одличната соработка која ФЕИТ и ИНОФЕИТ ја имаат со еден од најголемите светски телекомуникациски вендори Нокиа, со особено задоволство ве каниме на предавањето насловено Early Signals/Future Scenarios: Visualizing possible futures кое ќе го одржи Leslie Shannon, Head of Ecosystem and Trend Scouting во Нокиа, во среда, 10.04.2019 во 14 часот во амфитеатарот. Ms. Shannon ни доаѓа од Силиконската долина и ќе зборува за моменталните трендови во развој на технологијата кои ќе имаат силно влијание врз начинот на кој ќе бидат обликувани идните комуникациски системи и решенија. Предавањето е извонредна можност за нашите студенти и вработени, како и за претставниците од индустријата, да чујат за новите технолошки иницијативи и начинот на кој истите ги гледа еден од најголемите телекомуникациски производители во светот денес.

Ве очекуваме!