Лични алати
Пријави се
Трага: Дома ФЕИТ Наставен кадар Весна Андова

Весна Андова

Весна Андова

вонреден професор


Електронска пошта:
Телефон на канцеларијата: +389 2 3099 170

Образование:

  1. PhD(2013/ Факултет за математика и физика, Универзитет во Љубљана, Љубљана)
  2. MSc(2009/ Природно-математички Факултет, Универзитет Св. Кирил и Методиј, Скопје)
  3. BSc(2005/ Природно-математички Факултет, Универзитет Св. Кирил и Методиј, Скопје)

Работно искуство:

Вонреден професор (2018-)

Доцент (2013-2018)

асистент(2010-2013)

помлад асистент(2007-2010)

демонстратор(2005-2007)

Дејства на документ
Презентација на ФЕИТ

Prezentacija_na_FEITdekemvri2017_m.jpg

ISO 9001:2008

Соопштенија

RoboMac_Logobezgodina.jpg


erasmus.png

Календар
април
« април 2020 »
повтсрчепесане
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930