Лични алати
Пријави се
Трага: Дома ФЕИТ Наставен кадар Горан Стојановски

Горан Стојановски

Горан Стојановски

доцент

Руѓер Бошковиќ 18
Скопје , Македонија 1000
Електронска пошта:
Телефон на канцеларијата: ++389 (0)2 3099 152

Образование:

  1. PhD (15.02.2013 / Универзитет "Св. Кирил и Методиј", Факултет за електротехника и информациски технологии-Скопје)
  2. MSc (20.08.2009 / Универзитет "Св. Кирил и Методиј", Факултет за електротехника и информациски технологии-Скопје)
  3. BSc (11.05.2007 / Универзитет "Св. Кирил и Методиј", Факултет за електротехника и информациски технологии-Скопје)

Работно искуство:

Вработувања:

Јуни 2013 - денес: доцент на Институтот за автоматика и системско инженерство;

Фебруари 2014 - Април 2015: Истражувач на пост-докторски студии на Техничкиот универзитет во Дортмунд, Германија

Септември 2012 - Мај 2013: асистент на Институтот за автоматика и системско инженерство;

Октомври 2009 - Септември 2012: помлад асистент на Институтот за автоматика и системско инженерство;

Септември 2007-Октомври 2009: демонстратор избран на ННС на Институтот за автоматика и системско инженерство;

 

Членства:

Член на Institute of Electrical and Electronics Engineers, IEEE (од 2006 година); 
Член на одделот CAS/CIS/CS при македонската секција на IEEE;
Internet Chair во Организациониот одбор на меѓународната конференција EPE-PEMC 2010, Охрид, Македонија, Септември, 2010;
Член на Организациониот одбор на 9-тата Национална конференција со меѓународно учество – 2009, Охрид, Македонија, Септември, 2009; 
Член на организациониот одбор на "6-th IFAC International workshop on knowledge and technology transfer in/to developing countries: automation and infrastructure - DECOM-TT, September, 2009"; 
Член на Инженерската институција на Македонија; 

Дејства на документ
Презентација на ФЕИТ

Prezentacija_na_FEITdekemvri2017_m.jpg

ISO 9001:2008

Соопштенија

RoboMac_Logobezgodina.jpg


erasmus.png

Календар
јануари
« јануари 2022 »
повтсрчепесане
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31