Лични алати
Пријави се
Трага: Дома Новости Тече првиот ден од првиот уписен рок на ФЕИТ

Тече првиот ден од првиот уписен рок на ФЕИТ

Изутринава во 08.00 часот започна првиот ден од првиот уписен рок на ФЕИТ.

Како и секоја година, и оваа година интересот за упис на Факултетот за електротехника и информациски технологии е голем и тече во најдобар ред.

Им посакуваме успех на кандидатите за студирање на еден од најпрестижните факултети во државава!

DSC05527.JPGDSC05532.JPGDSC05533.JPGDSC05529.JPGDSC05535.JPGcopy_of_DSC05537.JPG