Лични алати
Пријави се
Трага: Дома

Пристапност

Величина на букви:

Веб страницата е направена со помош на систем за управување со соржини. Доколку забележете некои недостатоци обратете се до администраторот ( администратор).

Пристапни зборови

Тастери за пристап (служат за навигација низ оваа веб локација користејќи ја тастатурата)

Дозволени пристапни зборови

Оваа страница користи поставувања кои се блиску до повеќето меѓународни препораки за тастерите за навигација. Тие се:

  • 1 - Домашна страна
  • 2 - Скокни на содржината
  • 3 - Мапа на станицата
  • 4 - Фокус на поле за пребарување
  • 5 - Напредно пребарување
  • 6 - Стебло за креирање по емаил
  • 9 - Податоци за контакт
  • 0 - Детаљи со тастери за пристап

Изјава за пристапност

Се потрудивме да ги употребиме нашите познавања и разбирања за начините на кои различни луѓе пристапуваат до Интернет, за да развиеме веб страница која ќе биде јасна и едноставна за употреба.

Валидација

Користиме XHTML 1.0 и CSS кој се согласни со спецификациите, одредени со W3C, бидејќи веруваме дека употребливоста и пристапноста мораат да имаат цврста основа. Ако има проблем со валидацијата, било каде на оваа страница, обратете се кај (администратор).

.

Презентација на ФЕИТ

Prezentacija_na_FEITdekemvri2017_m.jpg

ISO 9001:2008

Соопштенија

RoboMac_Logobezgodina.jpg


erasmus.png

Календар
јануари
« јануари 2022 »
повтсрчепесане
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31